Zajímavá místa:


Kaplička Panny Marie

V 17. století stával na místě, kde dnes stojí kaplička, na kterém byl zavěšen obraz Panny Marie, jak to bylo dříve obvyklé na rozcestích v lesích. Poblíž stromu tehdy stávala mohutná olše, pod kterou vyvěral pramínek zdravé železité vody a vléval se do malé studánky. V 18. století podle pověsti si zde slepý mládenec omyl její vodou oči a najednou se mu prý v koruně olšového (podle jiných svědectví hlohového) keře zjevila Panna Maria s Ježíškem v přepodivné jasnosti, lesku a líbeznosti.

Golfové hřiště Casa Serena

18-ti jamkové golfové hřiště je Obecně považováno za nejlepší hřiště v České republice, je dostupné "pouze na pozvání".

Zámek Roztěž

Bývalá dřevěná tvrz ze 14. století byla v letech 1666 - 1669 hrabětem Janem Šporkem přestavěna na lovecký zámek. Ten procházel mnoha přestavbami a v letech 2002 - 2005 prošel kompletní rekonstrukcí.

Památková rezervace UNESCO Kutná Hora

Kutná Hora patří mezi historicky významná města České republiky. Díky těžbě stříbra patřila ve středověku k nejbohatším městům. A proto zde můžeme nalézt zcela unikátní stavby z různých historických období.

Tvrz Malešov

Středověká tvrz, která se nachází v obci Malešov, kde se poblíž roku 1424 odehrála jedna ze slavných Žižkových bitev proti Pražanům. První zmínky o tvrzi pocházejí z roku 1303. Dnes se na tvrzi pořádá mnoho kulturních a historických akcí.

Zřícenina hradu Sion

Zřícenina leží u obce Chlístovice, 8 km jihozápadně od Kutné Hory. Byl postaven v letech 1426-1427 Janem Roháčem z Dubé. Husitou, který byl 9. září 1437 v Praze oběšen. Hrad měl trojúhelníkový půdorys a zabíral více jak 1 ha na ostrohu nad údolím Chlístovického potoka.


Kde se o nás píše


Historie obce Vidice
Josef Kajetán Tyl - Povídka Pomněnky z Roztěže
Lázně byly cílem výletníků z Kutné Hory, mezi které patřil i Josef Kajetán Tyl. Zde se nechal inspirovat pro svá díla. Jedním z nich jsou Poměnky z Roztěže.
Tour de beer


Roztěž a okolí ve filmu


Dobrodružství kriminalistiky
Setkání v červenci
Život na zámku

Novinky

15. července 2013

Spouštíme pro Vás webové stranky www.lazneroztez.cz

Kulturní akce

17.3. 2018 od 20:00


RETRO DISCO s DJ Lukášem Koryntou

Zveme vás na březnovou akci "RETRO DISCO", na které vám bude hrát pro dobrou náladu známý DJ Lukáš Korynta. Jako host také zahraje DJ Jirka Šmidrkal. Vaší fantazii v oblečení e meze nekladou :-)

Přijďte se pobavit, těšíme se na vás.

Těšíme se na vás :-)